Emil Stangs andre regjering (02.05.1893-13.10.1895)


(Høyre)

Statsråder Virkeperiode

Statsrådsavdelingen i Kristiania

Statsminister Emil Stang (1834-1912)
02.05.1893-13.10.1895

Finans- og tolldepartementet

Ole Andreas Furu (1841-1925)
02.05.1893-30.07.1895
Francis Hagerup (1853-1921)
31.07.1895-13.10.1895

Forsvarsdepartementet

Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (1844-1915)
02.05.1893-30.06.1894
Johannes Vinding Harbitz (1831-1917)
01.07.1894-31.03.1895
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (1844-1915)
01.04.1895-13.10.1895

Justis- og politidepartementet

Francis Hagerup (1853-1921)
02.05.1893-30.06.1894
Ernst Motzfeldt (1843-1915)
01.07.1894-13.07.1894

Kirke- og undervisningsdepartementet

Anton Christian Bang (1840-1913)
02.05.1893-31.03.1895
Emil Stang (1834-1912)
01.04.1895-13.10.1895

Arbeidsdepartementet

Peder Nilsen (1846-1921)
02.05.1893-13.10.1895

Indredepartementet

Johan Henrik Paasche Thorne (1843-1920)
02.05.1893-02.03.1894
Peter Birch-Reichenwald (1843-1898)
03.03.1894-13.10.1895

Revisjonsdepartementet

Emil Stang (1834-1912)
02.05.1893-31.08.1894
Ole Andreas Furu (1841-1925)
01.09.1894-31.03.1895
Johannes Vinding Harbitz (1831-1917)
01.04.1895-13.10.1895

Statsrådsavdelingen i Stockholm

Statsminister Gregers Winther Wulfsberg Gram (1846-1929)
02.05.1893-13.10.1895
Ernst Motzfeldt (1843-1915)
02.05.1893-30.06.1894
Johannes Vinding Harbitz (1831-1917)
02.05.1893-30.06.1894
Francis Hagerup (1853-1921)
01.07.1894-31.07.1895
Christian Wilhelm Engel Bredal Olssøn (1844-1915)
01.07.1894-31.03.1895
Anton Christian Bang (1840-1913)
01.04.1895-13.10.1895
Ole Andreas Furu (1841-1925)
10.08.1895-13.10.1895