Det Selmerske ministerium (11.10.1880-02.04.1884)


Statsråder Virkeperiode

Statsrådsavdelingen i Kristiania

Statsminister Christian A. Selmer (1816-1889)
11.10.1880-10.03.1884
Konstituert statsminister Ole Andreas Bachke (1830-1890)
11.03.1884-28.03.1884
Konstituert statsminister Niels Mathias Rye (1824-1905)
29.03.1884-02.04.1884

Finans- og tolldepartementet

Henrik Laurentius Helliesen (1824-1900)
01.09.1880-31.08.1883
Christian Homann Schweigaard (1838-1899)
01.09.1883-02.04.1884

Armédepartementet

Adolph Frederik Munthe (1817-1884)
01.09.1880-15.09.1881
Adolph Frederik Munthe (1817-1884)
26.09.1881-18.03.1884
Tilforordnet statsråd Anders Sandøe Ørsted Bull (1817-1906)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 2. og kronprins Gustafs reise i Russland.

16.09.1881-25.09.1881
Konstituert statsråd Anders Sandøe Ørsted Bull (1817-1906)
19.03.1884-02.04.1884

Justis- og politidepartementet

Christian Jensen (1823-1884)
01.12.1880-15.09.1881
Christian Homann Schweigaard (1838-1899)
26.09.1881-31.10.1881
Ole Andreas Bachke (1830-1890)
01.11.1881-31.08.1882
Jens Holmboe (1821-1891)
01.09.1882-31.08.1883
Christian Jensen (1823-1884)
01.09.1883-25.03.1884
Christian Homann Schweigaard (1838-1899)
26.03.1884-02.04.1884
Tilforordnet statsråd Frederik Christian Stoud Platou (1811-1891)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 2. og kronprins Gustafs reise i Russland.

16.09.1881-25.09.1881

Kirke- og undervisningsdepartementet

Rasmus Tønder Nissen (1822-1882)
01.10.1877-31.10.1880
Jens Holmboe (1821-1891)
01.11.1880-15.09.1881
Jens Holmboe (1821-1891)
26.09.1881-30.09.1881
Rasmus Tønder Nissen (1822-1882)
I embetet til sin død 19.01.1882.

01.10.1881-18.01.1882
Nils Christian Egede Hertzberg (1827-1911)
30.01.1882-29.02.1884
Henrik Laurentius Helliesen (1824-1900)
01.03.1884-25.03.1884
Halfdan Lehmann (1825-1908)
29.03.1884-02.04.1884
Tilforordnet statsråd Halfdan Lehmann (1825-1908)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 2. og kronprins Gustafs reise i Russland.

16.09.1881-25.09.1881

Indredepartementet

Nils Vogt (1817-1894)
31.08.1879-31.08.1882
Christian Jensen (1823-1884)
01.09.1882-31.08.1883
Nils Vogt (1817-1894)
01.09.1883-20.03.1884
Konstituert statsråd Niels Mathias Rye (1824-1905)
21.03.1884-02.04.1884

Marine- og postdepartementet

Jacob Lerche Johansen (1818-1900)
01.10.1878-31.10.1881
Jens Holmboe (1821-1891)
01.11.1881-31.08.1882
Jacob Lerche Johansen (1818-1900)
01.09.1882-20.03.1884
Konstituert statsråd Halfdan Lehmann (1825-1908)
21.03.1884-28.03.1884
Konstituert statsråd Carsten Tank Nielsen (1818-1892)
29.03.1884-02.04.1884

Revisjonsdepartementet

Christian Jensen (1823-1884)
13.10.1879-21.12.1880
Christian Homann Schweigaard (1838-1899)
22.12.1880-15.09.1881
Christian Homann Schweigaard (1838-1899)
26.09.1881-31.08.1882
Ole Andreas Bachke (1830-1890)
31.08.1882-28.03.1884
Tilforordnet statsråd Frederik Christian Stoud Platou (1811-1891)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 2. og kronprins Gustafs reise i Russland.

16.09.1881-25.09.1881
Konstituert statsråd Johan Christian Collett (1817-1895)
29.03.1884-02.04.1884

Statsrådsavdelingen i Stockholm

Statsminister Otto Richard Kierulf (1825-1897)
01.11.1871-20.03.1884
Konstituert statsminister Wolfgang Wensel von Haffner (1806-1892)
21.03.1884-02.04.1884
Ole Andreas Bachke (1830-1890)
01.09.1880-31.10.1881
Rasmus Tønder Nissen (1822-1882)
01.11.1880-15.09.1881
Christian Jensen (1823-1884)
01.09.1881-15.09.1881
Christian Jensen (1823-1884)
26.09.1881-31.08.1882
Jacob Lerche Johansen (1818-1900)
01.11.1881-31.08.1882
Christian Homann Schweigaard (1838-1899)
01.09.1882-31.08.1883
Nils Vogt (1817-1894)
01.09.1882-31.08.1883
Henrik Laurentius Helliesen (1824-1900)
01.09.1883-29.02.1884
Jens Holmboe (1821-1891)
01.09.1883-25.03.1884
Nils Christian Egede Hertzberg (1827-1911)
01.03.1884-02.04.1884
Jacob Lerche Johansen (1818-1900)
01.03.1884-19.05.1884