Det Vogtske ministerium (17.06.1856-15.12.1858)


Statsråder Virkeperiode

Statsrådsavdelingen i Christiania

Visekonge Karl IV (XV) (1826-1872)
17.06.1856-21.06.1857
Førstestatsråd Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
05.01.1855-03.12.1858
Førstestatsråd Hans Christian Petersen (1793-1862)
04.12.1858-11.12.1861

Marinedepartementet

Henrik Steffens Hagerup (1806-1859)
31.03.1856-13.09.1857
Hans Christian Petersen (1793-1862)
14.09.1857-30.09.1857
Henrik Steffens Hagerup (1806-1859)
01.10.1857-14.10.1857
Hans Christian Petersen (1793-1862)
15.10.1857-31.08.1858
Henrik Steffens Hagerup (1806-1859)
I embetet til sin død 28.05.1859.

01.09.1858-27.05.1859

Finans- og tolldepartementet

Erik Røring Møinichen (1797-1875)
01.06.1856-31.07.1857
Otto Vincent Lange (1797-1870)
01.08.1857-14.08.1858
Erik Røring Møinichen (1797-1875)
15.08.1858-30.09.1859

Armédepartementet

Hans Glad Bloch (1791-1865)
03.12.1853-31.08.1856
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1856-10.09.1857
Hans Christian Petersen (1793-1862)
03.10.1857-27.10.1857
Hans Glad Bloch (1791-1865)
28.10.1857-27.09.1860
Tilforordnet statsråd Harald Nicolai Storm Wergeland (1814-1893)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s andre sykdomsfravær.

11.09.1857-02.10.1857

Justis- og politidepartementet

Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1855-31.08.1856
August Christian Manthey (1811-1880)
01.09.1856-31.07.1857
Erik Røring Møinichen (1797-1875)
01.08.1857-10.09.1857
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
04.10.1857-30.10.1857
Erik Røring Møinichen (1797-1875)
31.10.1857-31.08.1858
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1858-30.06.1859
Tilforordnet statsråd Iver Steen Thomle (1812-1889)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s andre sykdomsfravær.

11.09.1857-02.10.1857

Indredepartementet

Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
02.03.1854-31.07.1858
August Christian Manthey (1811-1880)
01.08.1858-30.06.1859

Revisjonsdepartementet

August Christian Manthey (1811-1880)
21.04.1856-31.08.1856
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1856-10.09.1857
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
03.10.1857-03.12.1858
Christian Birch-Reichenwald (1814-1891)
04.12.1858-30.06.1859
Tilforordnet statsråd Christian Ludvig Diriks (1802-1873)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s andre sykdomsfravær.

11.09.1857-02.10.1857
Konstituert statsråd Christian Ludvig Diriks (1802-1873)
14.09.1856-23.09.1856

Statsrådsavdelingen i Stockholm

Statsminister Frederik Due (1796-1873)
27.02.1841-15.12.1858
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1855-31.08.1856
Otto Vincent Lange (1797-1870)
01.06.1856-31.07.1857
Hans Glad Bloch (1791-1865)
01.09.1856-13.09.1857
August Christian Manthey (1811-1880)
01.08.1857-13.09.1857
August Christian Manthey (1811-1880)
24.09.1857-31.07.1858
Henrik Steffens Hagerup (1806-1859)
15.10.1857-31.08.1858
Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
01.08.1858-30.06.1859
Otto Vincent Lange (1797-1870)
01.09.1858-30.09.1859