Det Løvenskiold/Vogtske ministerium (08.03.1844-16.06.1856)


Statsråder Virkeperiode

Statsrådsavdelingen i Christiania

Stattholder Severin Løvenskiold (1777-1856)
Tiltrådte mai 1841.

27.02.1841-09.08.1855
Fungerende stattholder Severin Løvenskiold (1777-1856)
10.08.1855-16.06.1856
Førstestatsråd Nicolai Krog (1787-1856)
17.12.1836-04.01.1855
Førstestatsråd Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
05.01.1855-03.12.1858

Marinedepartementet

Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
01.09.1843-31.08.1844
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1844-21.03.1845
Henrik Herman Foss (1790-1853)
22.03.1845-15.10.1848
Ole Wilhelm Erichsen (1793-1860)
16.10.1848-10.10.1852
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1852-29.10.1852
Hans Christian Petersen (1793-1862)
12.04.1853-31.05.1853
Thomas Edvard von Westen Sylow (1792-1875)
01.06.1853-31.08.1853
Ole Wilhelm Erichsen (1793-1860)
01.09.1853-30.03.1856
Henrik Steffens Hagerup (1806-1859)
31.03.1856-13.09.1857
Tilforordnet statsråd Niels Andreas Thrap (1793-1856)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s første sykdomsfravær.

30.10.1852-11.04.1853

Finans- og tolldepartementet

Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
17.12.1836-30.04.1846
Olaus Michael Schmidt (1784-1851)
01.05.1846-30.06.1847
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.07.1847-29.08.1849
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
30.08.1849-29.04.1850
Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
30.04.1850-09.07.1852
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
Permittert juli 1853.

01.09.1852-31.07.1853
Hans Riddervold (1795-1876)
01.07.1853-14.08.1853
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
15.08.1853-31.08.1853
Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
01.09.1853-28.02.1854
Niels Andreas Thrap (1793-1856)
01.03.1854-30.06.1854
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.07.1854-31.08.1855
Otto Vincent Lange (1797-1870)
01.09.1855-31.05.1856
Erik Røring Møinichen (1797-1875)
01.06.1856-31.07.1857
Tilforordnet statsråd Niels Andreas Thrap (1793-1856)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s reise i Tyskland.

10.07.1852-19.09.1852

Armédepartementet

Palle Rømer Fleischer (1781-1851)
01.09.1843-29.09.1846
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
30.09.1846-30.09.1847
Palle Rømer Fleischer (1781-1851)
01.10.1847-15.11.1848
Thomas Edvard von Westen Sylow (1792-1875)
16.11.1848-31.08.1851
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1851-14.07.1852
Ole Wilhelm Erichsen (1793-1860)
15.07.1852-29.09.1852
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.10.1852-10.10.1852
Thomas Edvard von Westen Sylow (1792-1875)
01.11.1852-30.11.1853
Hans Glad Bloch (1791-1865)
03.12.1853-31.08.1856

Justis- og politidepartementet

Olaus Michael Schmidt (1784-1851)
01.09.1843-31.03.1845
Hans Christian Petersen (1793-1862)
Permittert januar-mars 1846.

01.04.1845-30.06.1847
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
01.01.1846-31.03.1846
Olaus Michael Schmidt (1784-1851)
01.07.1847-18.04.1848
Søren Anton Wilhelm Sørenssen (1793-1853)
19.04.1848-31.08.1850
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1850-31.08.1851
Søren Anton Wilhelm Sørenssen (1793-1853)
01.09.1851-09.07.1852
Søren Anton Wilhelm Sørenssen (1793-1853)
20.09.1852-10.10.1852
Søren Anton Wilhelm Sørenssen (1793-1853)
I embetet til sin død 28.06.1853.

12.04.1853-27.06.1853
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.06.1853-31.08.1853
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1853-30.06.1854
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.07.1854-31.08.1855
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1855-31.08.1856
Tilforordnet statsråd Peder Carl Lasson (1798-1873)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s reise i Tyskland.

10.07.1852-19.09.1852
Tilforordnet statsråd Peder Carl Lasson (1798-1873)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s første sykdomsfravær.

20.10.1852-11.04.1853

Kirke- og undervisningsdepartementet

Oluf Borch de Schouboe (1777-1844)
01.09.1843-31.08.1844
Poul Christian Holst (1776-1863)
01.09.1844-18.04.1848
Hans Riddervold (1795-1876)
19.04.1848-31.08.1849
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
Permittert juni-juli 1850.

01.09.1849-31.08.1850
Søren Anton Wilhelm Sørenssen (1793-1853)
01.06.1850-31.07.1850
Hans Riddervold (1795-1876)
01.09.1850-31.08.1854
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1854-06.10.1854
Otto Vincent Lange (1797-1870)
07.10.1854-31.08.1855
Hans Riddervold (1795-1876)
01.09.1855-30.06.1872

Indredepartementet

Frederik Stang (1808-1884)
01.01.1846-30.06.1848
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.07.1848-30.06.1849
Frederik Stang (1808-1884)
Permittert mars 1854.

01.07.1849-31.05.1854
Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
02.03.1854-31.07.1858

Revisjonsdepartementet

Nicolai Krog (1787-1856)
01.09.1842-31.08.1845
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
01.09.1845-30.09.1846
Nicolai Krog (1787-1856)
01.10.1846-31.10.1848
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
01.11.1848-30.08.1849
Nicolai Krog (1787-1856)
31.08.1849-31.08.1850
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1850-31.08.1851
Nicolai Krog (1787-1856)
Permittert juni 1852.

01.09.1851-30.06.1852
Hans Riddervold (1795-1876)
01.06.1852-30.06.1852
Nicolai Krog (1787-1856)
01.07.1852-10.10.1852
Nicolai Krog (1787-1856)
12.04.1853-04.01.1855
Erik Røring Møinichen (1797-1875)
05.01.1855-31.05.1855
Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
01.06.1855-20.04.1856
August Christian Manthey (1811-1880)
21.04.1856-31.08.1856
Tilforordnet statsråd Poul Christian Holst (1776-1863)
Tilforordnet i Christiania i forbindelse med kong Oscar 1.s første sykdomsfravær.

25.10.1852-11.04.1853

Statsrådsavdelingen i Stockholm

Poul Christian Holst (1776-1863)
01.09.1843-31.08.1844
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1843-31.08.1844
Oluf Borch de Schouboe (1777-1844)
I embetet til sin død 21.12.1844.

01.09.1844-20.12.1844
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
01.09.1844-31.08.1845
Olaus Michael Schmidt (1784-1851)
01.04.1845-30.04.1846
Nicolai Krog (1787-1856)
01.09.1845-30.09.1846
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.05.1846-30.06.1847
Palle Rømer Fleischer (1781-1851)
01.10.1846-30.09.1847
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.07.1847-30.06.1848
Valentin Christian Wilhelm Sibbern (1779-1853)
01.10.1847-31.10.1848
Frederik Stang (1808-1884)
01.07.1848-30.06.1849
Nicolai Krog (1787-1856)
01.11.1848-31.08.1849
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.07.1849-31.08.1850
Hans Riddervold (1795-1876)
01.09.1849-31.08.1850
Søren Anton Wilhelm Sørenssen (1793-1853)
01.09.1850-31.08.1851
Nicolai Krog (1787-1856)
01.09.1850-31.08.1851
Thomas Edvard von Westen Sylow (1792-1875)
01.09.1851-14.07.1852
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
01.09.1851-14.07.1852
Jørgen Herman Vogt (1784-1862)
18.07.1852-31.08.1852
Thomas Edvard von Westen Sylow (1792-1875)
18.07.1852-31.10.1852
Christian Zetlitz Bretteville (1800-1871)
01.09.1852-10.10.1852
Ole Wilhelm Erichsen (1793-1860)
01.11.1852-31.08.1853
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1853-30.06.1854
Thomas Edvard von Westen Sylow (1792-1875)
01.12.1853-25.09.1854
Frederik Stang (1808-1884)
Permittert juni 1855.

01.06.1854-20.04.1856
Hans Riddervold (1795-1876)
01.09.1854-31.08.1855
Erik Røring Møinichen (1797-1875)
01.06.1855-31.05.1856
Hans Christian Petersen (1793-1862)
01.09.1855-31.08.1856
Otto Vincent Lange (1797-1870)
01.06.1856-31.07.1857