Svensk-norske utenriksministre (1814-1905)

Utenriksministre
Ministre Virkeperiode
Lars von Engeström (1759-1826) 11.11.1814-07.06.1824
Gustaf af Wetterstedt (1776-1837)
I embetet til sin død 15.05.1837.

08.06.1824-14.05.1837
Adolf Mörner (1773-1838)
Tilforordnet. I embetet til sin død 30.01.1838.

15.05.1837-29.01.1838
Gustaf Stierneld (1791-1868)
De facto permittert f.o.m. 05.09.1840.

30.01.1838-10.07.1842
Albrecht Ihre (1797-1877)
Tilforordnet.

05.09.1840-28.12.1842
Albrecht Ihre (1797-1877) 29.12.1842-09.04.1848
Gustaf Stierneld (1791-1868) 10.04.1848-07.09.1856
Elias Lagerheim (1791-1864) 08.09.1856-15.03.1858
Christoffer Manderström (1806-1873) 16.03.1858-03.06.1868
Carl Wachtmeister (1823-1871)
I embetet til sin død 14.10.1871.

04.06.1868-13.10.1871
Baltzar von Platen (1804-1875) 10.11.1871-16.12.1872
Oscar Björnstjerna (1819-1905) 17.12.1872-19.03.1876
Oscar Björnstjerna (1819-1905) 20.03.1876-18.04.1880
Carl Hochschild (1831-1898) 27.04.1880-24.09.1885
Albert Ehrensvärd (1821-1901) 25.09.1885-11.06.1889
Gustaf Åkerhielm (1833-1900) 12.06.1889-11.10.1889
Carl Lewenhaupt (1835-1906) 12.10.1889-31.05.1895
Ludvig Douglas (1849-1916) 01.06.1895-12.10.1899
Alfred Lagerheim (1843-1924) 20.12.1899-06.12.1904
August Gyldenstolpe (1849-1928) 22.12.1904-06.06.1905

 

Kilde: Statsrådsarkivet ved NSD | Vilkår for bruk av data | Utlevering av data