Biografier

Nils Vogt


Født: 15.04.1817
Død: 08.11.1894
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1857-58 4. representant Bergen Amtmand
1862-64 2. representant Christianssand Amtmand
1865-67 1. representant Kristiansand Amtmand
1868-70 2. representant Christianssand Amtmand
1871-73 1. representant Kristianssand Amtmand
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Indredepartementet 13.05.1871 - 31.08.1872
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1872 - 31.08.1873
Statsråd Indredepartementet 31.08.1873 - 20.07.1875
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.07.1875 - 31.07.1876
Statsråd Indredepartementet 01.08.1876 - 31.07.1878
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.08.1878 - 31.07.1879
Statsråd Indredepartementet 31.08.1879 - 31.08.1882
Statsråd Justis- og politidepartementet 02.09.1879 - 12.10.1879
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1882 - 31.08.1883
Statsråd Indredepartementet 01.09.1883 - 20.03.1884