Biografier 1905-1945

Aimar August Sørenssen


Født: 06.01.1823
Død: 02.06.1908
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1862-64 4. representant Smaalenenes Amt Gaardbruker
1865-67 2. representant Smaalenenes Amt Gaardbruker, kopist i justisdep.
1868-70 2. representant Smaalenenes Amt Gaardbruker
1871-73 1. representant Smaalenenes Amt Gaardbruker
1874-78 2. representant Smaalenenes Amt Gaardbruker
1877-79 1. representant Smaalenenes Amt Foged
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 26.06.1884 - 31.08.1887
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1887 - 31.07.1888
Statsråd Arbeidsdepartementet 17.02.1888 - 04.03.1888