Biografier

Jacob Otto Lange


Født: 12.11.1833
Død: 16.05.1902
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1877-79 1. representant Kongsberg Overførster
1883-85 1. representant Kongsberg Overførster Venstre
1886-88 1. representant Kongsberg Overførster Venstre
1889-91 1. representant Kongsberg Overførster Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 06.03.1891 - 30.06.1892
Statsråd Revisjonsdepartementet 30.06.1892 - 01.05.1893