Biografier

Christopher Knudsen


Født: 04.10.1843
Død: 28.07.1915
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1895-97 1. representant Drammen Residerende kapellan Høyre
1898-00 1. representant Drammen Residerende kapellan Høyre
1900-03 1. representant Tønsberg Sogneprest Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 11.03.1905 - 26.01.1906