Biografier 1905-1945

Hans Nilsen Hauge


Født: 03.11.1853
Død: 17.12.1931
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1895-97 1. representant Brevik Sognepræst Høyre
1898-00 1. representant Brevik Sognepræst Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 22.10.1903 - 10.03.1905