Biografier

Hans Vilhelm Dopp Mandall Keilhau


Født: 18.08.1845
Død: 31.01.1917
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 31.01.1913 - 07.08.1914

Personalia:

Født 18.08.1845, Bergen.
Sønn av oberstløitnant Vilhelm Christian Keilhau og Johanne Elisabeth Wahl.

Utdanning og yrke:

Høiskoleeksamen (1870)

Officer (1866)
Sekondløitnant - Artilleriet (1872-1876)
Premierløitnant - Artilleriet (1876-1885)
Kontorchef - Armeintendanturen (1885-1888)
Kaptein (1888-1892)
Major og distriktsintendant - Kristiansand (1892-1896)
Artilleriintendant (1896-1900)
Generalmajor og chef - Intendanturkorpset (fra 1900)

Offentlige verv:

Styremedlem - Norges forsvarsforening
Kongevalgt styremedlem - Landskytterstyret (1892-1897)