Biografier 1905-1945

August Geelmuyden Spørck


Født: 13.09.1851
Død: 14.07.1928
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1898-00 1. suppleant Trondhjem og Levanger Kaptein Venstre
1900-03 2. representant Trondhjem og Levanger Kaptein Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 20.08.1909 - 01.02.1910