Biografier

Jakob Marius Schøning


Født: 25.02.1856
Død: 12.11.1934
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1895-97 2. suppleant Bergen Postmester Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri 22.10.1903 - 31.08.1904
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1904 - 10.03.1905