Biografier

Ole Anton Qvam


Født: 05.08.1834
Død: 08.07.1904
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1874-78 4. representant Nordre Throndhjems Amt Høiesteretsadvokat
1877-79 1. representant Nordre Trondhjems Amt Høiesteretsadvokat
1880-82 2. representant Nordre Trondhjems Amt Høiesteretsadvokat
1883-85 1. representant Nordre Trondhjems Amt Høiesteretsadvokat Venstre
1886-88 1. representant Søndre Trondhjems Amt Sorenskriver, Bankdirektør Venstre
1895-97 2. representant Søndre Trondhjems Amt Amtmand Venstre
1898-00 1. representant Nordre Trondhjems Amt Amtmand Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 06.03.1891 - 01.05.1893
Statsråd Justis- og politidepartementet 17.02.1898 - 31.03.1899
Statsråd Indredepartementet 01.04.1899 - 28.02.1900
Statsråd Revisjonsdepartementet 01.02.1900 - 31.10.1900
Statsråd Landbruksdepartementet 31.03.1900 - 05.11.1900
Statsråd Justis- og politidepartementet 06.11.1900 - 20.04.1902
Statsminister Statsrådsavdelingen i Stockholm 21.04.1902 - 21.10.1903