Biografier

Ole Andreas Furu


Født: 26.12.1841
Død: 28.11.1925
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1880-82 1. representant Christianssund Overretssakfører
1886-88 1. representant Kristiansund Overretssagsfører Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 13.07.1889 - 30.06.1890
Statsråd Indredepartementet 01.07.1890 - 05.03.1891
Statsråd Finans- og tolldepartementet 02.05.1893 - 30.07.1895
Statsråd Revisjonsdepartementet 01.09.1894 - 31.03.1895
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 10.08.1895 - 13.10.1895