Biografier

Hans Rasmus Astrup


Født: 17.04.1831
Død: 19.02.1898
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1889-91 1. representant Kristiansund Fhv. Statsraad Venstre
1895-97 1. representant Kristiansund Fhv. Statsraad Venstre
1898-00 1. representant Kristiansund Fhv. Statsraad Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Arbeidsdepartementet 01.09.1885 - 31.08.1887
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1887 - 16.02.1888