Biografier

Erling Wikborg


Født: 05.11.1894
Død: 06.04.1992
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 7. representant Akershus fylke Egen advokatforretning i Oslo Kristelig Folkeparti
1953-57 12. representant Oslo Egen advokatforretning i Oslo Kristelig Folkeparti
1957-61 13. representant Oslo Egen advokatforretning i Oslo Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Utenriksminister Utenriksdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963