Biografier

Inger Louise Valle


Født: 28.11.1921
Død: 21.05.2006
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 1. representant Akershus fylke Forbrukerombudsmann; Rasjonaliseringsdirektør Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for familie- og forbrukersaker 17.03.1971 - 07.05.1972
Statsråd Forbruker- og administrasjonsdepartementet 08.05.1972 - 17.10.1972
Statsråd Justis- og politidepartementet 16.10.1973 - 14.01.1976
Statsråd Justis- og politidepartementet 15.01.1976 - 07.10.1979
Statsråd Kommunal- og arbeidsdepartementet 08.10.1979 - 02.10.1980