Biografier

Kjell Borgen


Født: 21.10.1939
Død: 22.08.1996
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 7. representant Hedmark fylke Tiltakssjef i Rendalen kommune Arbeiderpartiet
1981-85 4. representant Hedmark fylke Tiltakssjef i Rendalen kommune Arbeiderpartiet
1985-89 1. representant Hedmark fylke Tiltakssjef i Rendalen kommune Arbeiderpartiet
1989-93 1. representant Hedmark fylke Fylkesmann i Hedmark; Tiltakssjef i Rendalen kommune Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Samferdselsdepartementet 09.05.1986 - 12.06.1988
Statsråd Kommunal- og arbeidsdepartementet 13.06.1988 - 15.10.1989
Kommunalminister Kommunaldepartementet 03.11.1990 - 03.09.1992