Biografier

Paul Thyness


Født: 10.04.1930
Død: 30.03.2016
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 12. representant Oslo Magister Høyre
1969-73 9. representant Oslo Magister Høyre
1973-77 7. representant Oslo Magister Høyre
1977-81 11. representant Oslo Assisterende generalsekretær i FN (utviklingsprogrammet UNDP) og direktør for Byrået for Spesielle Aktiviteter Høyre
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Statsministerens kontor 28.08.1963 - 24.09.1963