Biografier

Petter Johan Thomassen


Født: 17.04.1941
Død: 08.10.2003
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 3. suppleant Nordland fylke Disponent i A/S Nordlandsdata, Bodø Høyre
1977-81 8. representant Nordland fylke Fylkesråd Høyre
1981-85 2. representant Nordland fylke Kommunalråd Høyre
1985-89 2. representant Nordland fylke Statsråd Høyre
1989-93 2. representant Nordland fylke Statsråd Høyre
1993-97 5. representant Nordland fylke Statsråd Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Industridepartementet 04.10.1985 - 08.05.1986
Statsråd Næringsdepartementet 16.10.1989 - 02.11.1990