Biografier

Hans Borgen


Født: 24.09.1908
Død: 12.09.1983
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1949-53 6. representant Akershus fylke Gårdbruker Senterpartiet
1953-57 5. representant Akershus fylke Gårdbruker Senterpartiet
1957-61 7. representant Akershus fylke Gårdbruker Senterpartiet
1961-65 6. representant Akershus fylke Eier av gården Granholt, Nord Odal; Gårdbruker Senterpartiet
1965-69 7. representant Akershus fylke Eier av gården Granholt, Nord Odal; Gårdbruker Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Landbruksdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963