Biografier

Thorvald Stoltenberg


Født: 08.07.1931
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 08.10.1979 - 03.02.1981
Statsråd Forsvarsdepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981
Utenriksminister Utenriksdepartementet 09.03.1987 - 15.10.1989
Utenriksminister Utenriksdepartementet 03.11.1990 - 01.04.1993
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Utenriksdepartementet 19.03.1971 - 17.10.1972
Statssekretær Forsvarsdepartementet 22.10.1973 - 30.11.1974
Statssekretær Departementet for handel og skipsfart 01.12.1974 - 14.01.1976
Statssekretær Utenriksdepartementet 15.01.1976 - 07.10.1979