Biografier

Gustav Adolf Sjaastad


Født: 06.04.1902
Død: 07.05.1964
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 1. representant Nord-Trøndelag fylke Fylkesmann i Nord-Trøndelag Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 15.06.1954 - 21.01.1955
Statsråd Departementet for industri og håndverk 22.01.1955 - 08.04.1959