Biografier

Tønnes Madsson Andenæs


Født: 25.06.1923
Død: 22.02.1975
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 3. representant Akershus fylke Sjef for Universitetsforlaget Arbeiderpartiet
1973-77 6. representant Akershus fylke Sjef for Universitetsforlaget Arbeiderpartiet
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Kirke- og undervisningsdepartementet 15.01.1965 - 11.10.1965