Biografier

Rakel Seweriin


Født: 26.06.1906
Død: 17.09.1995
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 7. representant Oslo Sekretær Arbeiderpartiet
1949-53 3. representant Oslo Husmor Arbeiderpartiet
1953-57 3. representant Oslo Statsråd Arbeiderpartiet
1957-61 5. representant Oslo Husmor Arbeiderpartiet
1961-65 5. representant Oslo Husmor Arbeiderpartiet
1965-69 5. representant Oslo Husmor Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Sosialdepartementet 02.11.1953 - 21.01.1955
Statsråd Sosialdepartementet 22.01.1955 - 30.07.1955