Biografier

Wenche Frogn Sellæg


Født: 12.08.1937
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1981-85 1. suppleant Nord-Trøndelag fylke Ass. overlege Høyre
1985-89 4. representant Nord-Trøndelag fylke Statsråd Høyre
1989-93 5. representant Nord-Trøndelag fylke Statsråd Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 14.10.1981 - 07.06.1983
Statsråd Justis- og politidepartementet 04.10.1985 - 08.05.1986
Statsråd Sosialdepartementet 16.10.1989 - 02.11.1990