Biografier

Mona Scobie Røkke


Født: 03.03.1940
Død: 13.07.2013
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 2. representant Buskerud fylke Politifullmektig i Drammen Høyre
1981-85 2. representant Buskerud fylke Politifullmektig Høyre
1985-89 2. representant Buskerud fylke Fylkesmann i Vestfold Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 14.10.1981 - 07.06.1983
Statsråd Justis- og politidepartementet 08.06.1983 - 03.10.1985