Biografier

Kjell Olav Opseth


Født: 02.01.1936
Død: 03.12.2017
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1981-85 4. representant Sogn og Fjordane fylke Installatør og disponent A/S NEBB-Førde Arbeiderpartiet
1985-89 4. representant Sogn og Fjordane fylke Installatør og disponent A/S NEBB-Førde Arbeiderpartiet
1989-93 1. representant Sogn og Fjordane fylke Installatør Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Sogn og Fjordane fylke Statsråd Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Sogn og Fjordane fylke Selvstendig næringsdrivende Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Samferdselsdepartementet 03.11.1990 - 24.10.1996
Statsråd Kommunal- og arbeidsdepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997