Biografier

Oddvar Berrefjord


Født: 20.03.1918
Død: 25.11.1999
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 4. suppleant Telemark fylke Ekstraordinær lagdommer; Lagdommer i Agder; Statsadvokat i Vestfold, Telemark og Aust-Agder Arbeiderpartiet
1973-77 1. suppleant Telemark fylke Ekstraordinær lagdommer; Fylkesmann i Telemark; Lagdommer i Agder Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 17.03.1971 - 17.10.1972
Statsråd Justis- og politidepartementet 03.10.1980 - 03.02.1981