Biografier

Thorbjørn Berntsen


Født: 13.04.1935
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 7. suppleant Oslo Skipsrørlegger Akers mekaniske verksted/Akers Verft Arbeiderpartiet
1969-73 1. suppleant Oslo Opplysningssekretær Arbeiderpartiet
1973-77 1. suppleant Oslo Opplysningssekretær Arbeiderpartiet
1977-81 8. representant Oslo Opplysningssekretær Arbeiderpartiet
1981-85 6. representant Oslo Opplysningssekretær Arbeiderpartiet
1985-89 6. representant Oslo Opplysningssekretær Arbeiderpartiet
1989-93 5. representant Oslo Opplysningssekretær Arbeiderpartiet
1993-97 3. representant Oslo Statsråd Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 03.11.1990 - 24.10.1996
Statsråd Miljøverndepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997