Biografier

Lars Leiro


Født: 13.04.1914
Død: 22.03.2005
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 6. representant Hordaland fylke Drev garden Gjerde, Voss Senterpartiet
1961-65 6. representant Hordaland fylke Drev garden Gjerde, Voss Senterpartiet
1965-69 6. representant Hordaland fylke Drev garden Gjerde, Voss; Fylkesmann i Bergen og Hordaland Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Samferdselsdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963