Biografier

Håkon Kyllingmark


Født: 19.01.1915
Død: 12.08.2003
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1953-57 4. representant Nordland fylke Disponent i agentur og engrosfirma H. Kyllingmark A/S; Major Høyre
1957-61 4. representant Nordland fylke Disponent i agentur og engrosfirma H. Kyllingmark A/S Høyre
1961-65 3. representant Nordland fylke Disponent i agentur og engrosfirma H. Kyllingmark A/S Høyre
1965-69 3. representant Nordland fylke Disponent i agentur og engrosfirma H. Kyllingmark A/S Høyre
1969-73 4. representant Nordland fylke Major Høyre
1973-77 6. representant Nordland fylke Major Høyre
1977-81 3. representant Nordland fylke Major Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963
Statsråd Samferdselsdepartementet 12.10.1965 - 16.03.1971