Biografier

Finn Kristensen


Født: 24.07.1936
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 5. suppleant Telemark fylke Instruktør i Arbeidernes opplysningsforbund Arbeiderpartiet
1969-73 2. representant Telemark fylke Fylkessekretær Arbeiderpartiet
1973-77 2. representant Telemark fylke Elektriker Arbeiderpartiet
1977-81 1. representant Telemark fylke Fylkessekretær Arbeiderpartiet
1981-85 1. representant Telemark fylke Direktør i T-invest, Notodden Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Industridepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981
Statsråd Næringsdepartementet 09.05.1986 - 15.10.1989
Statsråd Olje- og energidepartementet 03.11.1990 - 30.12.1992
Statsråd Næringsdepartementet 04.09.1992 - 30.12.1992
Statsråd Nærings- og energidepartementet 01.01.1993 - 06.10.1993