Biografier

Lars Korvald


Født: 29.04.1916
Død: 04.07.2006
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1961-65 5. representant Østfold fylke Rektor ved Tomb Jordbruksskole Kristelig Folkeparti
1965-69 8. representant Østfold fylke Rektor ved Tomb Jordbruksskole Kristelig Folkeparti
1969-73 6. representant Østfold fylke Rektor ved Tomb Jordbruksskole Kristelig Folkeparti
1973-77 4. representant Østfold fylke Rektor ved Tomb Jordbruksskole Kristelig Folkeparti
1977-81 5. representant Østfold fylke Fylkesmann i Østfold; Rektor ved Tomb Jordbruksskole Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsminister Statsministerens kontor 18.10.1972 - 15.10.1973