Biografier

Johan Kleppe


Født: 29.09.1928
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 2. suppleant Nordland fylke Distriktsveterinær i Andøy; Kontrollveterinær ved Andøy offentlige Kjøttkontroll Venstre
1969-73 10. representant Nordland fylke Distriktsveterinær i Andøy; Kontrollveterinær ved Andøy offentlige Kjøttkontroll Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 18.10.1972 - 15.10.1973
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Landbruksdepartementet 01.01.1968 - 30.07.1969