Biografier

Anne Grethe Erlandsen


Født: 08.10.1956
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 2. suppleant Østfold fylke Høyre
1997-01 2. suppleant Østfold fylke Helse og sosialsjef Høyre
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Helse- og omsorgsdepartementet 16.10.2013 - 17.01.2018
Statssekretær Helse- og omsorgsdepartementet 17.01.2018 - 29.07.2018
Konstituert statssekretær 20 % Helse- og omsorgsdepartementet 30.07.2018 - 12.08.2018
Statssekretær 80 % Helse- og omsorgsdepartementet 30.07.2018 - 12.08.2018
Statssekretær Helse- og omsorgsdepartementet 13.08.2018 - 20.08.2019