Biografier

Siri Bjerke


Født: 19.06.1958
Død: 11.02.2012
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1997-01 2. suppleant Oslo Statssekretær Arbeiderpartiet
2001-05 4. suppleant Oslo Direktør for næringspolitikk i NHO; Divisjonsdirektør Innovasjon Norge Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 17.03.2000 - 18.10.2001
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Utenriksdepartementet 14.06.1993 - 24.10.1996
Statssekretær Utenriksdepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997