Biografier

Leif Arne Heløe


Født: 08.08.1932
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 1. suppleant Troms fylke Distriktstannlege og styrer av Harstad tannlegedistrikt; Konstituert fylkestannlege i Troms Høyre
1969-73 1. suppleant Troms fylke Distriktstannlege og styrer av Harstad tannlegedistrikt; Forskningsstipendiat Norges allmenvitenskapelige forskningsråd (NAVF); Universitetsstipendiat Oslo Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Sosialdepartementet 14.10.1981 - 07.06.1983
Statsråd Sosialdepartementet 08.06.1983 - 08.05.1986