Biografier

Bård Vegar Solhjell


Født: 22.12.1971
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2009-13 11. representant Akershus fylke statsråd Sosialistisk Venstreparti
2013-17 17. representant Akershus fylke STATSVIT Sosialistisk Venstreparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kunnskapsdepartementet 18.10.2007 - 20.10.2009
Miljøvernminister Miljøverndepartementet 23.03.2012 - 15.10.2013
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Statsministerens kontor 17.10.2005 - 17.10.2007