Biografier

Jonas Gahr Støre


Født: 25.08.1960
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2009-13 9. representant Oslo Arbeiderpartiet
2013-17 6. representant Oslo STATSVIT Arbeiderpartiet
2017-21 1. representant Oslo Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Utenriksminister Utenriksdepartementet 17.10.2005 - 21.09.2012
Helse- og omsorgsminister Helse- og omsorgsdepartementet 21.09.2012 - 15.10.2013
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Statsministerens kontor 17.03.2000 - 18.10.2001