Biografier

Torbjørn Røe Isaksen


Født: 28.07.1978
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2005-09 1. suppleant Telemark fylke Prosjektarbeider, tankesmien Civita; Redaktør, Tidsskriftet Minerva Høyre
2009-13 4. representant Telemark fylke Prosjektarbeider, tankesmien Civita; Redaktør, Tidsskriftet Minerva Høyre
2013-17 2. representant Telemark fylke STATSVIT Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Kunnskapsminister Kunnskapsdepartementet 16.10.2013 - 14.09.2017
Statsråd Kunnskapsdepartementet 27.11.2017 - 17.01.2018
Statsråd Nærings- og fiskeridepartementet 17.01.2018 - 19.07.2019