Biografier

Nikolai Astrup


Født: 12.06.1978
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2005-09 4. suppleant Oslo Ansvarlig redaktør i tidsskriftet Minerva; Byrådssekretær for byrådslederen i Oslo; Vitenskapelig ass., London School of Economics and Political Science Høyre
2009-13 16. representant Oslo Byrådssekretær for byrådslederen i Oslo Høyre
2013-17 4. representant Oslo Høyre
2017-21 4. representant Oslo Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Utenriksminister Utenriksdepartementet 17.01.2018 - 22.01.2019
Statsråd Kommunal- og moderniseringsdepartementet 22.01.2019 - 20.08.2019