Biografier

Anne-Grete Strøm-Erichsen


Født: 21.10.1949
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2005-09 4. representant Hordaland fylke kommunalråd Arbeiderpartiet
2009-13 1. representant Hordaland fylke kommunalråd/statsråd ingeniør Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 17.10.2005 - 20.10.2009
Helse- og omsorgsminister Helse- og omsorgsdepartementet 21.10.2009 - 21.09.2012
Forsvarsminister Forsvarsdepartementet 21.09.2012 - 15.10.2013