Biografier

Espen Barth Eide


Født: 01.05.1964
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2017-21 15. representant Oslo Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Forsvarsminister Forsvarsdepartementet 11.11.2011 - 21.09.2012
Utenriksminister Utenriksdepartementet 21.09.2012 - 15.10.2013
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Utenriksdepartementet 17.03.2000 - 18.10.2001
Statssekretær Forsvarsdepartementet 17.10.2005 - 28.06.2010
Statssekretær Utenriksdepartementet 28.06.2010 - 11.11.2011