Biografier

Ine Marie Eriksen Søreide


Født: 02.05.1976
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1997-01 3. suppleant Troms fylke Butikkmedarbeider ved Tromsdalen/Pyramiden Blomster; Programleder i Metropol TV Høyre
2001-05 1. suppleant Oslo Programleder i Metropol TV; Traineestilling ved advokatfirmaet Grette Høyre
2005-09 7. representant Oslo Student Høyre
2009-13 6. representant Oslo cand.jur. Høyre
2013-17 2. representant Oslo CAND.JUR Høyre
2017-21 2. representant Oslo Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Forsvarsminister Forsvarsdepartementet 16.10.2013 - 20.10.2017
Utenriksminister Utenriksdepartementet 20.10.2017 - 20.08.2019