Biografier

Olav Gjærevoll


Født: 24.09.1916
Død: 30.08.1994
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 4. suppleant Sør-Trøndelag fylke Konservator ved Det Kongelige Norske Videnskabers Selskabs museum; Lærer i botanikk ved Norges lærerhøgskole; Professor II i botanikk ved Norges lærerhøgskole Arbeiderpartiet
1961-65 5. suppleant Sør-Trøndelag fylke Konservator ved Det Kongelige Norske Videnskabers Selskabs museum; Professor II i botanikk ved Norges lærerhøgskole Arbeiderpartiet
1965-69 1. representant Sør-Trøndelag fylke Konservator ved Det Kongelige Norske Videnskabers Selskabs museum; Professor II i botanikk ved Norges lærerhøgskole Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Sosialdepartementet 04.02.1963 - 27.08.1963
Statsråd Sosialdepartementet 25.09.1963 - 11.10.1965
Statsråd Lønns- og prisdepartementet 17.03.1971 - 07.05.1972
Statsråd Miljøverndepartementet 08.05.1972 - 17.10.1972