Biografier

Bjartmar Gjerde


Født: 06.11.1931
Død: 28.11.2009
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 6. suppleant Oslo Sjefssekretær i Arbeidernes opplysningsforbund Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 17.03.1971 - 17.10.1972
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 16.10.1973 - 14.01.1976
Statsråd Departementet for industri og håndverk 15.01.1976 - 10.01.1978
Statsråd Olje- og energidepartementet 11.01.1978 - 02.10.1980