Biografier

Trond Giske


Født: 07.11.1966
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1997-01 2. representant Sør-Trøndelag fylke Student Arbeiderpartiet
2001-05 4. representant Sør-Trøndelag fylke Statsråd, cand.mag Arbeiderpartiet
2005-09 1. representant Sør-Trøndelag fylke Cand.mag Arbeiderpartiet
2009-13 1. representant Sør-Trøndelag fylke CAND.MAG/statsråd Arbeiderpartiet
2013-17 1. representant Sør-Trøndelag fylke CAND.MAG Arbeiderpartiet
2017-21 1. representant Sør-Trøndelag fylke Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet 17.03.2000 - 18.10.2001
Statsråd Kultur- og kirkedepartementet 17.10.2005 - 20.10.2009
Fungerende statsråd Barne- og likestillingsdepartementet 15.02.2008 - 28.02.2008
Nærings- og handelsminister Nærings- og handelsdepartementet 21.10.2009 - 15.10.2013