Biografier

Einar Førde


Født: 20.01.1943
Død: 26.09.2004
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 10. representant Oslo Journalist i Arbeiderbladets utenriksredaksjon Arbeiderpartiet
1973-77 13. representant Oslo Student Arbeiderpartiet
1977-81 15. representant Oslo Student Arbeiderpartiet
1981-85 2. representant Akershus fylke Statsråd Arbeiderpartiet
1985-89 4. representant Oslo Kringkastingssjef (NRK) Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 08.10.1979 - 03.02.1981
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981